Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z trzecim światłem STOP w O2 kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z trzecim światłem STOP w O2 kombi

    orzel720, Ruszyłeś i jak widać skutecznie
    Moje plany wakacyjne na 2014 rok bez zmian. Cro tylko przejazdem do MNE :P Prawdopodobnie ponownie będę celował w okolice Petrovac (dobra miejscówka na wypady, a miejsc wartych odwiedzenia w MNE jest więcej niż w CRO :!: )
    Termin jeszcze nie ustalony bo i tak wyjazd w "ciemno" ale będzie to na pewno 14 dni w miesiącach lipiec, sierpień ze względu na pracę żony :!:

  • #2
    Problem z trzecim światłem STOP w O2 kombi

    Może ktoś z Was pomoże rozwiązać mój problem.... :|
    Od kilku dni mój trzeci stop raz działa, raz nie i co chwila wywala na szafie błąd żarówki. Zdemontowałem plastiki z klapy, macałem, klepałem, ruszałem i NIC !!! Dalej działa kiedy mu się chce !!!
    Wiem, wiem najlepiej wymienić nanowy..., ale tu jest mały problem....mianowicie, na klapie jest zamocowana oryginalna lotka i nie ma opcji wyrwać tą lampkę (chyba, że w kawalkach) :twisted:




    Może jakieś pomysły...???
    Michał

    Komentarz


    • #3
      hmm... :roll:

      Forum - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • #4
        I niestety jest tak jak się spodziewałem. Wszystkie połączenia ok. Uszkodzona jest sama lampa :evil:
        Wydłubałem ją w kawałkach, zakupiłem nową....działa, ale jest MEGA problem z tym jak ją wcisnąć pod tą lotkę :?: :?:
        Nie mam pojęcia jak ją tam wcisnąć... :!: :?:

        POMOCY :!: :!: :!:
        Michał

        Komentarz


        • #5
          scania1980, musisz tapicerkę zdjąć z klapy
          tam są trzy plastikowe śruby i plastikowe nakrętki, do tego jeden zatrzask
          spoiler nie powinien przeszkadzać
          żeby zdjąć tapicerkę odkręcasz śruby(są jakieś w uchwycie do zamykania)
          tapicerka trzyma się na spinkach, jest i sporo i mocno trzymają
          trzeba odpowiednio podważyć czymś tapicerkę (warto podłożyć szmatę żeby nie porysować lakieru na klapie)

          Komentarz


          • #6
            scania1980, i jak udało się jakoś wcisnąć światełko? Jak to zrobiłeś?
            Czeka mnie to samo. Światło już zakupione pozostała tylko wymiana.
            obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
            wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

            Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

            Komentarz


            • #7
              Tak, udało się . Po wielu przemyślenieach doszedłem do wniosku, że nie ma innej opcji...więc odciąłem z lampki bolce z gwintem, na lampę dookoła nałożyłem klej silikonowy (coś jak klej do szyb, ale słabszy) przyłożyłem równo do otworu i.....wcisnąłem na siłę :twisted: . Nadmiar kleju wytarłem, wyschło i jest super. Innej opcji bez rwania lotki nie wymyśliłem, a tak dzięki sklejeniu przynajmniej lampka się uszczelniła i woda już się do niej nie dostanie... :twisted: :wink:
              Michał

              Komentarz


              • #8
                scania1980, dzięki za info.
                Ja pewnie będę walczył w piątek jak wszystko się dobrze ułoży.

                [ Dodano: Nie 24 Lis, 13 13:58 ]
                Projektant spojlera chyba zapomnial o ewentualnej wymianie lampki pod nim.
                Za kut nie ma opcji zeby kompletne swiatlo pod niego wcisnac. Tak jak pisal scania1980 trzeba odciac wszystkie plastikowe mocowania i lampke wkleic.
                Dzis przeprowadzilem test miski wody i chyba sie udalo bonie przecieka. Oby tak bylo dalej.
                obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X